"Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020"

Miło jest nam poinformować, że Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki - Biblioteka Publiczna w Suchowoli jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020”.

Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

W ramach przyznanego dofinansowania zostaną zakupione: komputery przenośne, urządzenie wielofunkcyjne, czytnik kodów kreskowych oraz urządzenia peryferyjne, które pozwolą znacząco rozszerzyć i wzbogacić działalność biblioteki z korzyścią dla jej użytkowników i pracowników.

Sprzęt komputerowy posłuży również do przeprowadzania różnego rodzaju zajęć edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą.

Całkowita wartość projektu wynosi 15 150,00 zł. Kwota dofinansowania z Instytutu Książki – 12 700,00 zł., wkład własny – 2 450,00 zł.

Pełna informacja o programie oraz lista bibliotek zakwalifikowanych znajduje się: https://instytutksiazki.pl/biblioteki,5,kraszewski....

 

Sprzęt komputerowy zakupiony dzięki dotacji Instytutu Książki, w ramach Programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020" jest już w bibliotece.