Trzeci turniej III Grand Prix w Tenisie

W poniedziałek 16 stycznia odbyły się trzecie zawody Grand Prix w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Suchowoli. Ponownie wysoka frekwencja, znów bardzo wysoki poziom. Tym razem najlepsi okazali się Jacek Cybulski z Moniek oraz Paulina Chmielewski z Chodorówki Nowej.

Cybulski dwukrotny wicemistrz poprzednich zawodów pokonał w finale sokółczanina Wojciecha Kuczko. Wydaję się, że to pomiędzy tymi dwoma zawodnika rozstrzygnie się walka o końcowy triumf.  Zawodnik z Moniek prowadzi w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 148 punktów i wyprzedza Wojciecha Kuczko o dwa punkty. Zwycięzca poprzednich edycji Daniel Dąbrowski uplasował się na trzecim miejscu i traci do lidera już  6 punktów. Dąbrowskiemu będzie trudno zniwelować stratę i  obronić tytuł z poprzednich lat.
Wśród kobiet niezmiennie rządzi wielka trójka Paulina Chmielewska, Anna Grabowiecka, Jolanta Tomaszewska. Znów najlepsza była ta pierwsza, druga była Grabowiecka, brąz zdobyła Tomaszewska. Paulina pewnie podąża ku końcowe zwycięstwu. W klasyfikacji ogólnej gromadzi już 123 punkty i aż o 17  punktów wyprzedza Annie Grabowiecką.
Na uwagę znów zasługuję występ najmłodszego z zawodników 6 letniego Macieja Ryżewskiego z Chodorówki Nowej. Ten młody, niezwykły talent zdobył w tych zawodach aż 15 punktów i pnie się do góry w klasyfikacji.
Kolejne zawody w drugiej połowie lutego. Dokładna data podana zostanie na stronie Urzędu Miejskiego w Suchowoli.